اپلیکیشـن سیـدوک

با نصب اپلیکیشن سیدوک راه حل مشکلات حقوقی در جیب شماست. آسان ترین، کامل ترین و مطمئن ترین خدمات حقوقی را با اپلیکیشن سیدوک تجربه کنید.

دانلود سیدوک از گوگل پلی دانلود اپلیکیشن سیدوک از سیب اپ
دانلود اپلیکیشن سیدوک برای اندروید از کافه بازار دانلود اپلیکیشن سیدوک از سیبچه
دانلود اپ سامانه سیدوک دانلود اپ سیدوک از اناردونی برای گوشی های ایفون
دانلود اپ سیدوک
اطلاعات تماس
خیابان شریعتی، ضلع شمال غربی پل سیدخندان، ساختمان 1000 بلوک ۲
تهران
info@sidook.ir
02174492000 - 02174413000

مشکلات بیمه بین کارگر و کارفرما

شرایط بیمه بیکاری

مشکلات بیمه بین کارگر و کارفرما

مشکلات بیمه بین کارگر و کارفرما

بیمه بیکاری تامین اجتماعی کارگر – تعریف کارگر در قانون کار جمهوری اسلامی ایران و بر اساس ماده ۲ قانون چنین است، به كسي كه به هر عنوان در مقابل دريافت حق‌السعي اعم از مزد، حقوق، سهم سود و ساير مزايا به درخواست كارفرما كار مي‌كند کارگر گفته می‌شود. بر اساس ماده ۳ قانون کار نیز كارفرما شخصي است حقيقي يا حقوقي كه كارگر به درخواست و به حساب او در مقابل دريافت حق‌السعي كار مي‌كند. قوانین متعددی به روابط بین کارگر و کارفرما می‌پردازد و با در نظر گرفتن آن این روابط شکل گرفته و حقوق میان آن‌ها تعریف می‌شود. در اینجا به برخی سؤالات و مشکلات بیمه بین کارگر و کارفرما می‌پردازیم و پاسخ قانونی آن‌ها را مطرح می‌کنیم.

 

بیمه شدن کارآموز

به‌موجب قانون بیمه شدن کارگر از روز اول کار در کارگاه الزامی است. یکی از دغدغه‌های همه کارگران مستمری دوران بازنشستگی است که این مورد تنها با بیمه شدن و پرداخت حق بیمه برای سال‌های طولانی امکان‌پذیر است؛ بنابراین با توجه به قانون کار و قانون تأمین اجتماعی بیمه تمامی کارگران از روز اول کار اجباری است و درصورتی‌که کارفرما قصوری در این موارد داشته باشد کارگر می‌تواند با مراجعه به نزدیک‌ترین شعبه اداره کار موضوع را گزارش داده و تقاضای مراجعه بازرس را اعلام کند. با ثبت حضور کارگر توسط بازرس کارفرما مکلف به پرداخت حق بیمه او خواهد شد. در مواردی به صورت عرفی کارگران تا مدتی بیمه نشده و یا سهم بیمه آن‌ها پرداخت نمی‌شود که این مورد قانونی نیست ولی در مورد کارآموزان سؤالات و مشکلات فراوانی وجود دارد. آیا کارآموزان نیز مشمول این قانون می‌شوند؟

به استناد ماده ۵ قانون کار افرادی که برای کارآموزی در کارگاهی مشغول به کار می‌شوند مشمول قانون تأمین اجتماعی می‌گردند. به‌موجب ماده ۳۳ قانون تأمین اجتماعی کارآموزانی که برای مدتی کمتر از ۳ سال برای یادگیری حرفه‌ای مشغول به کار می‌شوند مشروط به اینکه سن آن‌ها بین ۱۵ تا ۱۸ سال باشد به دلیل داشتن رابطه مزدی و کاری با کارفرما مشمول قانون تأمین اجتماعی نیز می‌شوند. حق بیمه کارآموزان به نسبت دستمزد آن‌ها پرداخت می‌شود و اگر این میزان کمتر از حداقل دستمزد باشد کارفرما موظف است که مابه‌التفاوت حق بیمه را نیز بپردازد و این مبلغ از کارآموز کسر نخواهد شد.

بیمه در دو کارگاه

برخی افراد به صورت نیمه‌وقت در دو کارگاه مشغول به کار هستند و یا در ساعت مختلف در کارگاه‌های مختلف شاغلند. آیا این افراد می‌توانند در هر دو کارگاه شامل بیمه تأمین اجتماعی نیز باشند؟ در قانون کار ممنوعیتی برای بیمه شدن کارگر در کارگاه‌های مختلف در نظر گرفته نشده است و کارفرما می‌تواند کارگری را که در کارگاهی دیگر بیمه‌شده مجدداً برای کار در کارگاه خود بیمه کرده و حق بیمه او را بر اساس ساعات کار پرداخت کند. کارگر در هر کارگاه به صورت جداگانه مشمول مزایا بر اساس ساعات کار مشخص شده خود است و کار در دو کارگاه او را از مزایای قانونی خود محروم نمی‌کند و از نظر سازمان تأمین اجتماعی نیز این مورد بلامانع است.

 

بیمه بیکاری چیست

بیمه بیکاری اصطلاحاً به حقوق ماهیانه‌ای گفته می‌شود که برای تأمین معاش کارگران به آن‌ها پرداخت می‌شود. دولت مكلف است طبق اصل ۲۹ قانون اساسي و با استفاده از درآمدهاي عمومي و درآمدهاي حاصل از مشارکت‌های مردم و با ايجاد صندوق بيمه بيكاري نسبت به تأمین معاش كارگران بيكار شده کارگاه‌های موضوع ماده ۴ اين قانون و با توجه به بند دوم اصل ۴۳ قانون اساسي امكانات لازم را براي اشتغال مجدد آنان فراهم نمايد.

بیمه بیکاری چیست

درصورتی‌که کارگری بیش از ۱۲ ماه در یک کارگاه مشغول به کار باشد و به‌موجب اتمام قرارداد یا عدم تمایل کارفرما برای ادامه کار بیکار شود مشمول قانون بیمه بیکاری می‌شود. برای اثبات ادعای کارگر و دریافت بیمه بیکاری لازم است در اداره کار مراحل قانونی مربوط به بیمه بیکاری انجام شود و با توجه به پرداخت حق بیمه کارگر در طول زمانی که در کارگاه کار می‌کرده است حقوقی برای معاش کارگر در دوران بیکاری در نظر گرفته می‌شود. به‌طورکلی هر یک سال کار کارگر او را مستحق دریافت مستمری برای ۶ ماه می‌کند به شرطی که به طور متوالی در یک کارگاه شاغل بوده باشد و در صورت عدم پرداخت مستمری میتوان با یک وکیل پایه یک دادگستری مشورت کرده و کارفرما را متهم به عدم پرداخت مستمری کرد.

 

کمک عائله‌مندی به بیمه ‌شده در دوران بیکاری تعلق می‌گیرد؟

پرداخت کمک عائله‌مندی در دوران بیمه بیکاری فرد بیمه‌شده انجام نمی‌شود زیرا مستمری بیمه بیکاری از شهم حق بیمه کارگر و کارفرما به سازمان تأمین اجتماعی تأدیه می‌گردد و درصورتی‌که فرد بیکار باشد مقرری و رابطه کاری با کارفرما برقرار نباشد چنین سهم حق بیمه‌ای نیز پرداخت نشده و در این ایام کمک عائله‌مندی مورد پیدا نمی‌کند.

 

در چه صورتی بیمه فرزندان بالای ۱۸ سال کارگر برقرار خواهد بود و کارگر می‌تواند از کمک عائله‌مندی برخوردار شود؟

ماده ۸۶ قانون تأمین اجتماعی در مورد بیمه فرزندان بالای ۱۸ سال کارگر و کمک عائله‌مندی تصریح کرده است که فرزند بالای ۱۸ سال درصورتی‌که منحصراً به تحصیل اشتغال داشته باشد شامل کمک عائله‌مندی می‌گردد و این کمک تا پایان تحصیلات ادامه خواهد داشت. درصورتی‌که فرزند ازدواج کند نیز کارگر می‌تواند کمک عائله‌مندی فرزند بالای ۱۸ سال محصل را دریافت کند. همچنین اگر طبق گواهی کمیسیون‌های پزشکی موضوع ماده ۹۱ فرزند دچار بیماری یا نقص عضو باشد نیز کمک عائله‌مندی به کارگر تعلق می‌گیرد. بیمه بیکاری کارگران

 

کمک عائله‌مندی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

بیمه بیکاری – این کمک به بیمه‌شدگانی تعلق می‌گیرد که ۷۲۰ روز سابقه پرداخت حق بیمه به سازمان تأمین اجتماعی داشته باشند و دارای فرزند زیر ۱۸ سال بوده یا فرزند بالای ۱۸ سال آن‌ها بیمار و محصل باشد. اگر فردی به صندوق‌هایی که مورد تائید سازمان تأمین اجتماعی نباشد حق بیمه خود را بپردازد شامل این قانون نمی‌شود. وضعیت تأهل فرزندان در این رابطه مؤثر نخواهد بود و درصورتی‌که فرزند بالای ۱۸ سال مشغول به تحصیل بیمه‌شده ازدواج کند نیز پرداخت کمک عائله‌مندی در مورد او انجام می‌شود.

درصورتی‌که یکی از فرزندان به دلیلی قانونی از شمول عائله‌مندی بیمه‌شده خارج شود برای مثال سن او از ۱۸ سال بگذرد فرزندان دیگر بیمه‌شده که در شامل کمک عائله‌مندی نبوده‌اند را می‌توان جایگزین او کرد.

مشاوره حقوقی پیرامون بیمه بیکاری با اپلیکیشن سیدوک

 

ارسال یک نظر