اپلیکیشـن سیـدوک

با نصب اپلیکیشن سیدوک راه حل مشکلات حقوقی در جیب شماست. آسان ترین، کامل ترین و مطمئن ترین خدمات حقوقی را با اپلیکیشن سیدوک تجربه کنید.

دانلود سیدوک از گوگل پلی دانلود اپلیکیشن سیدوک از سیب اپ
دانلود اپلیکیشن سیدوک برای اندروید از کافه بازار دانلود اپلیکیشن سیدوک از سیبچه
دانلود اپ سامانه سیدوک دانلود اپ سیدوک از اناردونی برای گوشی های ایفون
دانلود اپ سیدوک
اطلاعات تماس
خیابان شریعتی، ضلع شمال غربی پل سیدخندان، ساختمان 1000 بلوک ۲
تهران
info@sidook.ir
02174492000 - 02174413000

حق و حقوقی که به‌گردن کارفرماست

کارگر و کارفرما

حق و حقوقی که به گردن کارفرماست

حق و حقوقی که به‌گردن کارفرماست

کم‌کم به‌پایان سال نزدیک می‌شویم و مهم‌ترین دغدغه بسیاری از شاغلان حق و حقوقی است که باید از کارفرما بگیرند. متاسفانه وضعیت امروزه‌ی جامعه به گونه‌ای است که مشکل‌های فراوانی گریبان‌گیر مردم است.

یکی از این پیچیدگی‌هایی که تاثیر به‌سزایی بر زندگی روزمره‌ی مردم گذاشته است، اپیدمی بیماری کرونا است. این پدیده فارغ از توجه به سن افراد، وضعیت جسمانی حتی روحی آن‌ها به سراغشان می‌آ‌ید.

می‌توان گفت که این ویروس نه‌تنها چرخ اقتصاد جامعه، بلکه روند طبیعی زندگی را نیز دچار تغییراتی کرده است، به‌طوری‌که فضای کسب‌وکار ملتهب‌تر از همیشه به مسیر خود ادامه می‌دهد.

در راستای پیشگیری از شیوع این ویروس و حفظ سلامت کارمندان، بسیاری از شرکت‌ها و اماکن انتفاعی کارمندان را به مرخصی‌های بدون حقوق فرستاده‌اند یا با پایبندی به قرارداد و پرداخت حق‌وحقوق کامل آن‌ها، شرکت را به پیشواز تعطیلی اجباری برده‌اند. همچنین بسیاری از شرکت‌ها برای رفاه حال کارکنان تغییر فرم کاری، از تمام وقت به دورکاری را در پیش گرفتند.

جدای از این موارد، بعضی از کمپانی‌های بزرگ تحت تاثیر این مشکل قرار گرفته و مجبور به تعدیل نیروهای خود شده‌اند که از نمونه‌های موجود، می‌توان به شرکت‌های علی‌بابا، کاله و … اشاره کرد. البته این نکته قابل ذکر است که ایرانسل، آمادگی خود را برای استخدام نیروهای تعدیل شده، اعلام کرده است.

با توجه به اینکه تنها چند روز تا تحویل سال نو باقی مانده است، تمامی کارمندان با امید به این‌که می‌توانند با حقوق اسفندماه، عیدی و سنواتی که از کارفرمایان خود دریافت می‌کنند، کم‌وکسری‌های زندگیشان را تا حدودی جبران کنند و سال را به انتها برسانند.

پیش‌بینی شرایط پیش‌رو بسیار دشوار و پیچیده بوده است و هیچکس فکر آن را نمی‌کرد که تحت تاثیر این ویروس، روند عادی زندگی در تمامی فضاها مختل شود.

مشاوره حقوقی آنلاین سیدوک در ادامه نگاهی به بعد حقوقی که بر گردن کارفرما یان است، می‌اندازد:

حقوق

در ابتدای امر، نمی‌توان منکر آن شد که هر فردی برای انتخاب شغل مورد نظر خود علاوه بر سلایق و علایقش، میزان حقوق دریافتی خود را نیز در اولویت قرار می‌دهد.

لفظ حقوق در معنی‌های مختلفی به کار می‌رود و نظریه‌پردازان بسیار زیادی تعاریف متعددی را از حقوق و دستمزد ارائه کرده‌اند که هر کدام از آن‌ها به یک مفهوم و معنی ختم می‌شود.

حقوق و دستمزد به معنی پرداخت هزینه‌ای است که در مقابل فعالیت کارکنان در هر شرکت و مؤسسه‌ای به آن‌ها پرداخت می‌شود. کارفرمایان برای جبران زحمات کارکنان خود مبلغی را به عنوان حقوق و دستمزد پرداخت می‌کنند.

موضوع حقوق و دستمزد از زمان‌های بسیار قدیم نیز مطرح بوده است و به دلیل برخی ناعدالتی‌های صورت گرفته در این موضوع، بعدها یک سری قوانین برای حقوق و دستمزد در نظر گرفته شد.

حق و حقوق کارفرما و کارگر

بسیاری از کارفرما یان در پرداخت حقوق کارکنان و کارگان خود کوتاهی می‌کردند یا مبلغ بسیار ناچیزی را به آن‌ها پرداخت می‌کردند و باعث می‌شد که حق و حقوق کارکنان ضایع شود.

به همین دلیل حقوق‌دانان بر سر این موضوع تمرکز کردند و سعی بر آن داشتند که بتوانند قانون‌هایی را به اجرا برسانند تا تمام حقوق و مزایای کارگران در آن محفوظ باشد.

نیروی انسانی نقش مهم را در هر شرکتی ایفا می‌کند و بدون وجود نیروی جسمانی و فکر آن‌ها هیچ شرکتی پا برجا نخواهد ماند. هر چقدر هم که تکنولوژی پیشرفت کند، باز هم وجود این نیروها لازم است. بنابراین حقوق از موضوعات مهم و مورد بحث در هر سیستم مالی و کاری است.

سنوات

برای سنوات نیز معانی متفاوتی به کار برده‌اند. به زبانی ساده، مبلغی که در پایان هر سال با توجه به مدتی که کارمند و یا کارگر خدمت کرده است، دریافت می‌کند، سنوات نام دارد.

مزایای اتمام کار، اتمام خدمت و حق سنوات، نیز نام‌های دیگر آن است. این حقی که برای هر یک از افراد در نظر گرفته شده است و تا انتهای قرارداد یا فسخ قرارداد به کارگر تعلق می‌گیرد. در ضمن تمامی کارفرما ها ملزم به پرداخت آن هستند و اگر از آن سر باز کنند، با شکایت کارگران مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

برای پرداخت حق سنوات دو راه وجود دارد:

1. کارفرما در پایان سال می‌توانند به همراه عیدی و پاداش، حق سنوات آن‌ها را نیز پرداخت کنند

2. هنگام بازنشستگی و یا قطع همکاری، آن را پرداخت نماید.

در واقع سنوات، بیشتر جنبه‌‌ی حمایتی دارد و از طرف شورای عالی کار، به طور ماهانه و یا سالانه به کارگران تعلق می‌گیرد و مهم نیست که کارگر رسمی و یا غیر رسمی است. این حق شامل تمامی افرادی می‌شود که در جایی مشغول به کار هستند.

برای کارگران بعد از یک سال برابر با آخرین حقوق دریافتی فرد است و اگر شخص کم‌تر از یکسال کار کرده باشد، با توجه به ماه‌هایی که در آن شرکت و یا موسسه مشغول بوده است پرداخت می‌شود. برای کارکنانی که ساعتی و یا پره‌وقت کار می‌کنند، سنوات آن‌ها بر اساس میانگین دریافتی آن‌ها برای 90 روز کاری محاسبه می‌شود.

عیدی

با نزدیک شدن به عید، کلیه کارگاه‌های مشمول قانون کار، مکلف هستند به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کار، معادل شصت روز را مبلغی به عنوان عیدی و پاداش بپردازند. مبلغ پرداختی از این بابت به هر یک از کارکنان نباید از معادل نود روز حداقل مزد روزانه قانونی، تجاوز کند.

علاوه بر آن، بر طبق تبصره یک ماده، مبلغ پرداختی به کارگرانی که کمتر از یک سال در کارگاه کار کرده‌اند، باید به ماخذ شصت روز مزد و به نسبت ایام کارکرد در سال محاسبه گردد. مبلغ پرداختی از این بابت برای هر ماه نباید از یک دوازدهم سقف تعیین شده موضوع ماده واحده این قانون بیشتر شود.

با سیدوک تماس بگیرید . مشاوره حقوقی تلفنی رایگان به کارفرمایان و کارگران.

 

 

ارسال یک نظر